Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

Krásná indiánská legenda praví:

"Všechny noční můry zůstanou na tkací síti, a zmizí do prvního svítání, dobré sny pak sklouznou zpět do mysli spícího"

Lapače snů se používají jako ochranný symbol pro dobrý spánek a celkově zlepšují atmosféru v prostoru svým pozitivním vyzařováním. Pocházejí původně ze Severní Ameriky indiánského kmene Siouxů, kteří dodnes v lapači snů vidí síť života – dobré sny zůstávají v síti života a ty zlé propadají dírou uprostřed. Podle staré legendy poprvé vytvořila lapač snů indiánka na radu šamana, protože její dítko v noci plakalo.
Lapače se liší jeden od druhého použitými materiály, výpletem i velikostí. Původně se vyráběly z vrbového proutí stočeného do obruče a prostřední část byla vyplněná tkanou látkou připomínající pavučinovou síť. Kruh je znakem pro celý svět a vesmír. Výplň kruhu tvoří síť vypletená z provázků. V samotném středu síťky je pak umístěn kamínek nebo korálek, který symbolizuje toho, pro koho je lapač určen. Na spodní části pak bývají zavěšené různé provázky, pírka a ozdoby.
 
Umístění:
Lapač má podle staré indiánské legendy fungovat tak, že se zlé sny pomocí provázků a pírek chytí do sítě, kde zůstanou uvězněny, a ven se dostanou jen pozitivní a hezké sny. Ráno pak zlé sny sluneční paprsky rozpustí. Právě proto by měl být lapač umístěn poblíž místa, kde spíme, aby zachytil všechnu negativní energii. Lapače jsou tedy v prvé řadě zavěšovány nad postýlky novorozenců, kde mají za úkol chránit děťátko od zlých sil. Lapače lze také zavěsit volně do místnosti pro dobré proudění energie nebo na okno, či jako dekoraci a symbol pro štěstí. Pověšením do okna, zabrání úniku pozitivní energie, bude-li viset nad televizí či počítačem, může dokonce odfiltrovávat špatné proudění z těchto přístrojů. Jde především o to, v co věříte, že bude pro vás lapač znamenat.
 
Symbolika:
Kruh symbolizuje svět a vesmír a chrání kamínek uprostřed - vlastní já člověka. 
Síťka chrání před negativní energií a těžkými sny. Ty zabloudí v pavučince a uzlících a nedostanou se ke kamínku - do energetického pole člověka. Špatné sny se odrážejí. Dobré nebo poučné se propouštějí a sklouznou do vědomí snícího.
Peříčka zachycují vesmírnou energii a sny a filtrují je od všeho nežádoucího. To se ráno vyčistí denním světlem a paprsky slunce.
 

Obsah balení: 

  • 1x kruh s motivem 
  • 1x pero
  • 5x provázek s peříčky
  • 1x provázek na zavěšení
  •  pytlíčky s kamínky označené písmeny 
  • 1x miska na kamínky
  • 1x tužka

Průměr kruhu je 15 cm.

 Návod:

  1. Z balení vyndáme všechny jeho části a rozložíme si je na stůl. Nejprve si vezmeme misku, do které vysypeme kamínky a tužku, kterou budeme kamínky nabírat. 
  2. Dále si vezmeme kruh a odlepíme ochrannou fólii, která je na něm nalepená. Vždy je lepší odlepit jen tu část, se kterou budeme pracovat, protože by mohlo dojít ke znehodnocení lepivé části. V tuto chvíli už jsme připraveni začít lepit. Kruh je označen jednotlivými písmeny, stejně tak i pytlíčky s kamínky. Podle těchto písmen poznáme, jaké kamínky kam nalepit. Přiloženou tužkou nabereme kamínek a nalepíme na příslušné místo.
  3. Nakonec vezmeme sáček s provázky, na kterých již jsou připevněna peříčka, a připevníme je ke kruhu. Lapač snů je hotov, stačí ho jen pověsit!

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost