Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

Toužíte po krásném a nevšedním doplňku do bytu? Tento nástěnný závěs je ideální dekorací do obýváku, ložnice, pracovny, verandy nebo dětského pokoje. Určitě potěší i Vaše blízké, které můžete obdarovat tímto originálním dárkem.

Jasné barevné sladění závěsu zútulní váš domov a dodá mu jedinečnost, díky třásním bude elegantnější. 

Pověšením závěsu na zeď uspoříte také za malování či tapetování. Závěsem jednoduše a rychle zakryjete nějaké ty nedostatky na stěně, navíc je jeho instalace mnohem jednodušší než celý proces malování či tapetování.

 

Pod pojmem tapisérie je chápána jakákoliv dekorační tkanina, která se používá k zakrytí stěn. Vzniká nejen z koberce, ale i z různých textilních závěsů. Používaly ji už antické národy: Řekové, Římané, Egypťané a najdeme je i u Aztéků, Inků a původních obyvatel Severní Ameriky. Na zdi působí tapiserie opravdu honosně. Záleží jenom na vás, jaký motiv zvolíte. Geometrické tvary vyniknou v industriálním stylu, něžná vyobrazení v romantickém a neutrální tóny podtrhnou skandinávský styl bydlení. Celý prostor se díky závěsu na stěně stává intimnějším.

 

Rozdělení těla podle barvy pochází ze Starověké Indie. Podle hinduistických tradic má každé lidské tělo sedm center, takzvaných “čaker“, které korespondují s barvami duhy. Každému centru odpovídá část těla i orgány. Výraz čakra pochází ze sánkrstu, staroindického jazyka učenců a znamená “kolo“ nebo „vír“.

 • Přehled čaker:
  • Kořenová – červená
  • Sakrální – oranžová
  • Solar plexu – žlutá
  • Srdeční – zelená, růžová
  • Krční – modrá
  • Čelní – královská modř
  • Lebeční – Fialová

Červená - Je symbolem chuti do života, je aktivující, tep se zrychluje. Vyjadřuje silnou vůli, ukazuje odvahu k boji a výdrž. Příliš mnoho červené může signalizovat agresi, touhu po moci a uznání.

Růžová - Říká se, že růžová je skvělý prostředek proti strachu. Symbolizuje jemnost, něžnost. Probouzí potřebu citu a je prostředkem proti agresi. Zobrazuje touhu po ohleduplném a láskyplném zacházení. Ženskost se pojí k růžové. Tato barva pojednává o blízkých vztazích. Testy prokázaly spojitost mezi oblibou pro růžovou a stupňující se žádostí po sladkostech.

Oranžová - Symbolizuje radost, optimismus, pomáhá proti depresím, pesimizmu, letargii. Oranžová zastupuje šokové stavy. Zvyšuje ctižádostivost, chuť k aktivitám, chuť do života, otevřenost k bližnímu. Oranžová v sobě také skrývá různé druhy závislostí, což značí jistý druh útěku, který je důkazem nedostatku sebedůvěry nebo nedostatku radosti ze života.

Žlutá - Je spojována se slunečním světlem. Působí povzbudivě, zahřívá, rozveseluje. Je to barva spokojenosti, kreativity a představivosti. Člověk, který má oblíbenou žlutou hledá stále něco nového. Žlutá také může poukazovat na různé komunikativní potíže a strach. Také chybí radost. Může znamenat perfekcionistické tendence, strach, že se něco vymkne kontrole.

Zelená - Je to barva přírody a jara. Symbolizuje růst, nový začátek. Uklidňuje nervy, posiluje smysly, navozuje pocit klidu. Signalizuje regeneraci. Podporuje koncentraci. Pomáhá při fobiích. Je to barva cyklu života. Pomáhá při procházení změn, přijímání změn, při pocitu stísněnosti.

Modrá - Představuje klid a mír, důvěru v sebe. Modrá představuje komunikaci na všech úrovních. Může naznačovat melancholickou depresivní náladu. Působí chladivě, uklidňuje. Je přiřazena mužskému aspektu. Mnoho modré může ukazovat na zklamanou důvěru. Člověk se straní ostatním. Odděluje se a má touhu uniknout. Problémy skoncovat se starými věcmi. Pasivita.

Královská modrá (idigo) - Modrá a královská modrá jsou si v mnoha ohledech velmi podobné. Většina charakteristických rysů modré barvy se v královské modré projeví ještě mnohem intenzivněji, jako větší extrémy, je zde prostor pro silnou depresi, malomyslnost a extrémní osamělost, ale také pro hlubší koncentraci a jasnost. V královské modři bývá extrémní osamělost, ale také hlubší koncentraci a jasnost.

Fialová - Fialová barva spojuje dva protiklady: červenou a modrou, tzn., že se ve fialové spojují kompletní vlastnosti červené a modré. Symbolizuje změnu. Může znamenat oběť, obětování. Barva vznešenosti. Barva králů, kněží. Ukazuje na veliké utrpení, bolest, hluboký žal a smutek, který je spojen s umíráním a smrtí. Naznačuje konec a začátek. Bolestná ztráta způsobená úmrtím nebo rozvodem. V tomto období se člověk cítí opuštění.

 

 • Materiál: Polyester/bavlna
 • Rozměry:
  • Délka bez třásní: 130 cm
  • Délka s třásněmi: 145 cm
  • Šířka: 32 cm
  • Délka třásní: 15 cm
  • Délka šňůrky: 75 cm
  • Délka tyče: 40 cm
  • Průměr tyče: 1,5 cm

Součást balení je nástěnný závěs, dřevěná tyč a šňůrka.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost