Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

Tuto dřevěnou dekoraci lze využít jako nástěnnou dekoraci do bytu. Na stěně bude působit nejen jako designový prvek, ale také jako psychologický nástroj. Můžete ji využít také jako podtácek nebo součást Vašeho rituálu. 

 

Hamsa nebo též „Ruka Fátimy“ nebo „Ruka Marie“, je symbol a amulet ve tvaru lidské ruky oblíbený zejména v oblasti Středního východu a severní Afriky.

Představuje božské vedení, ukazuje nám správný směr, zbavuje nás strachu a chrání nás před neštěstím.

Hamsa zobrazuje dlaň pravé ruky, což bylo už v dávných dobách považováno za znamení ochrany.

Hamsa je označována za tajemný symbol, který do značné míry reprezentuje ženskost, podporuje plodnost a zdravé těhotenství. 

Pokud má ruka uprostřed dlaně oko, považuje se za velmi silný ochranný talisman proti veškerému zlu.

Tvar ruky najdeme v několika provedeních, pokud má prsty od sebe, odráží zlo a neštěstí, ruka s prsty u sebe přináší štěstí, otevřená ruka znamená pohostinnost a požehnání. 

 

Počátky tohoto amuletu sahají až do starověké Mezopotámie.

V arabském světě je nazývána také khamsa a znamená pět, tedy všech pět prstů na pravé ruce. Symbolizuje pět povinností muslimů a pět pilířů jejich víry. Palec znázorňuje Proroka Mohammeda a ostatní prsty jsou jeho společníci - dcera Fatima, muž Fatimy Alí a synové al-Hasan a al-Husajn. Čtvrtý prst ruky je označován jako symbol morální a duchovní znamenitosti.

Jméno Fatima znamená: „Ta, která říká pravdu“, „Ta, se kterou hovoří andělé“ nebo „Dáma z nebes“. Toto jméno je tady symbolem duševní čistoty, spokojenosti a požehnání.

 

V balení je dřevěná dekorace s rozměry 14 x 12 cm.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost